Hakkımızda

Merhum Hasan Hüseyin ABUŞOĞLU, uzun yıllar Gaziler caddesi Bayramoğlu sokakta bulunan lokantasında geleneksel Antep yemekleri ile Gaziantep’lilere hizmet vermiştir. Gaziantep’in eski ve tanınmış ailelerinden Abuşoğlu ailesinden olan Hasan Hüseyin ABUŞOĞLU baklava ve kadayıf imalatına 1988 yılında başlamıştır. 1988 yılında kurulan Abuşoğlu Baklava ve Kadayıfları, Gaziantep’te şubeleri ile hizmet vermeye devam etmektedir. 2005 yılında Hasan Hüseyin ABUŞOĞLU ‘nun vefatından sonra çocukları da aynı kalite ve hizmet anlayışı ile baklava ve kadayıf imalatını sürdürmektedir.

Abuşoğlu Baklava ve Kadayıfları’nın başında bulunan Abdullah ABUŞOĞLU, Merhum Hasan Hüseyin ABUŞOĞLU ‘nun büyük oğludur. Kuruluşundan bugüne kadar babasıyla birlikte çalışan Abdullah ABUŞOĞLU; babasından devraldığı müessesede şimdi de kardeşleri ile birlikte çalışmaktadır. Abdullah ABUŞOĞLU; geleneksel damak tadından ve kaliteden ödün vermeden imalat tesisinin modernize edilmesi, ürün çeşitlerinin zenginleştirilmesi ve şube sayılarının çoğalması gibi çok konuda önemli adımlar atmıştır.

Kadayıf ve Baklava dışındaki reyonlarda ise hediyelik Çikolata konusunda Gaziantep’in en zengin ürün çeşitleri sunulmaktadır. Çikolata reyonunda söz, nişan, düğün, bayram, bebek doğum çikolataları ve tüm özel günler için hediyelik çikolata çeşitleri ve aksesuarları yer almaktadır.
Abuşoğlu Baklava ve Kadayıfları; müşterilerine kaliteli ürünler ve mükemmel hizmet sunma gayretini kurulduğu günden bu yana ara vermeksizin sürdürmektedir.